•  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
pátek, 27 květen 2016 12:59

Hospodářské trhy otevírají svou venkovní kavárnu

Hospodářské trhy otevírají svou venkovní kavárnu valasskeklobouky.cz

Fairtradová kavárna pokaždé v době konání trhu promění okolí kašny na Masarykově náměstí, a tak přirozeně vytvoří prostor pro další zajímavý program. První hosty uvítá v případě příznivého počasí už tento pátek 27. května v době od 13 do 17 hodin.

Návštěvníci Klobuckých hospodářských trhů se budou moci těšívat nejen na tradiční zelinářský, ovocnářský, zahrádkářský či kulinářský sortiment, ale nově také na příležitost k příjemnému odpočinku a setkávání. Tu jim nabídne venkovní fairtradová kavárna, která pokaždé v době konání trhu promění okolí kašny na Masarykově náměstí, a tak přirozeně vytvoří prostor pro další zajímavý program. Kavárna uvítá první hosty už tento pátek 27. května v době od 13 do 17 hodin.

„Smyslem venkovní kavárny je více otevřít Masarykovo náměstí lidem, připravit jim tu přívětivé posezení a umožnit jim setkávání, povídání a odpočinek. Rádi bychom pozvali všechny, kteří přes náměstí většinou jen pospíchají, aby si přišli tento veřejný prostor naopak užít. Nabídneme jim výbornou fairtradovou kávu i další občerstvení, zajistíme hudební a jiné vystoupení a ukážeme, jak může centrum města plnit svou společenskou funkci,“ pověděl místostarosta Zdravého města Valašské Klobouky Martin Janík.

Venkovní kavárna vznikne blízko kašny a na diagonální komunikaci přes náměstí, která bude vždy na páteční odpoledne pro autobusy uzavřena, aby byl zajištěn bezpečný pohyb návštěvníků. „V prostoru se budou odehrávat doprovodné programy a venkovní performance, pouliční vystoupení hudebníků, různé hry pro děti, šachové turnaje a podobně. Bylo by skvělé, kdyby si lidé zvykli během léta přicházet co čtrnáct dní na náměstí a zde se setkávat, odpočívat a bavit se,“ vyslovil přání Martin Janík.

Klobucké hospodářské trhy se konají před Starou radnicí každý druhý pátek vždy od 11 do 17 hodin. Svůj sortiment lokálních výrobků a výpěstků zde nabízejí regionální producenti, farmáři a řemeslníci. Noví prodejci se mohou hlásit organizátorce Soni Beňové na telefonu 605 206 614. Fairtradovou kavárnu připravuje město Valašské Klobouky ve spolupráci s Valašskoklobouckým podnikatelským centrem a jeho Férovým obchůdkem.

V případě deštivého počasí se otevření venkovní kavárny odloží na příští Klobucký hospodářský trh, tedy na pátek 10. června.

 

 

Další informace

  • Autor článku: Ing. Lenka Zvonková
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej:
  • Komentáře:
Jste zde: Hlavní strana Ostatní Hospodářské trhy otevírají svou venkovní kavárnu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.