•  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
pátek, 04 listopad 2016 09:28

Valašský mikulášský jarmek bude jubilejní, pětadvacátý

Od dalšího jarmeku nás dělí už jen měsíc, který je pro pořadatele obdobím vrcholících příprav a pro návštěvníky časem příjemného očekávání. Jarmek tu bude už o prvním prosincovém víkendu, kdy hlavní program připadne na sobotu 3. prosince. Jste srdečně zváni!

Program 25. valašského mikulášského jarmeku

Od dalšího Valašského mikulášského jarmeku ve Valašských Kloboukách nás dělí už jen měsíc, který je pro pořadatele obdobím vrcholících příprav a pro návštěvníky časem příjemného očekávání. Letošní ročník jarmeku přitom bude mít krásný přívlastek - jubilejní. Svatý Mikuláš a jeho čertovští společníci totiž při něm vykročí na svou obchůzku už po pětadvacáté. Jarmeku patří první prosincový víkend, kdy hlavní program připadá na sobotu 3. prosince.

„Ani jsme se nenadáli a stojíme na prahu jarmekového čtvrtstoletí. Za tu pěknou řádku let vyrostl z původního "sladkého" trhu spojeného s pochůzkou svatého Mikuláše o poznání větší jarmek s řemesly, tradicemi a zvyky, s lidovým folklórem, soutěžemi, výstavami a koncerty, se stovkami účastníků a tisícovkami návštěvníků. Doufáme, že i ten jubilejní bude právě takový, jak jej lidé mají rádi, a všechny srdečně zveme,“ pověděla Hana Tarabusová, předsedkyně organizačního výboru Valašského mikulášského jarmeku.

Jarmekovou předzvěstí bude už v pátek 2. prosince odpoledne menší trh, který se rozprostře v dolní části Masarykova náměstí. Malí návštěvníci mohou přijít v maskách a připojit se k čertovskému reji, se svým kulturním programem vystoupí děti z mateřské i základní školy a po setmění se rozzáří vánoční strom města. Večer pak mohou lidé zajít na koncert do kostela a na posezení s cimbálovou muzikou.

Sobota bude protknuta obchůzkou svatého Mikuláše a také řinčením čertovských skupin, které připutují z různých koutů jižního Valašska. Na trhu návštěvníci uvidí ukázky starých řemesel, adventních zvyků a tradic a nakoupí i ledacos pěkného z lidových a rukodělných výrobků. Bohatý kulturní program pozve na vystoupení folklorních souborů, výstavy, jarmekové soutěže, valašskou školičku, dílny pro děti a mnohé další.

„Novým prostorem bude klidová zóna v Pastoračním domě, kde nejen že najdou útočiště rodiny s dětmi, ale i ostatní návštěvníci si zde mohou odpočinout, podívat se na filmy z Valašska a také obdivovat betlémy z dětské jarmekové soutěže,“ pověděl Petr Odehnal z organizačního výboru. 

V neděli 4. prosince se pak jarmek završí slavnostním koncertem Smíšeného pěveckého sboru Janáček z Luhačovic. „Ať už si vyberete páteční trh a rozsvěcování vánočního stromu města, sobotní hlavní program či nedělní koncert, přejeme vám, ať se vám ten jubilejní pětadvacátý Valašský mikulášský jarmek líbí a zanechá ve vás pěkné vzpomínky,“ vyjádřila jménem pořadatelů Hana Tarabusová.

 

Další informace

  • Autor článku: Lenka Zvonková
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej:
  • Komentáře:
Jste zde: Hlavní strana Ostatní Valašský mikulášský jarmek bude jubilejní, pětadvacátý

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.