•  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
pondělí, 15 květen 2017 10:19

Rodiny s dětmi poznají Valašské Klobouky díky zábavnému průvodci

Rodiny s dětmi poznají Valašské Klobouky díky zábavnému průvodci valasskeklobouky.cz

Brožura s originálními úkoly, kvízy a křížovkami upoutá malé turisty díky svému zábavnému pojetí, originální grafice i zajímavostem z historie a současnosti. Návštěvníkům je k dispozici v infocentru.

V nadcházející sezóně výletů a dovolených bude rodinám, které se vydají poznávat Valašské Klobouky, jistě dobrým pomocníkem nový kapesní průvodce. Dvacetistránková brožura s originálními úkoly, kvízy a křížovkami upoutá malé turisty díky svému zábavnému pojetí, originální grafice i zajímavostem z historie a současnosti. Publikaci vydalo Rodinné centrum Kaštánek s finanční podporou města Valašské Klobouky a návštěvníkům je zdarma k dispozici v infocentru. Zde si také mohou zájemci po správném zodpovězení otázek a úkolů vyzvednout malou odměnu.

„Děkuji Markétě Šobáňové a Rodinnému centru Kaštánek za krásný materiál, který nejen že bude poučným a atraktivním průvodcem po Valašských Kloboukách, ale bude i pěkným suvenýrem, který si návštěvníci na památku odvezou. Věřím také, že se brožura stane oblíbenou pomůckou pro žáky třetích tříd, kteří se v hodinách vlastivědy vydávají za poznáním našeho města,“ uvedla starostka Eliška Olšáková.

Nápaditá tiskovina prověří dětskou představivost, všímavost i kreativitu. Seznámí je s významnými památkami i typickými symboly města a neopomene rozvíjet znalost valašského nářečí. V orientaci pomůže mapa centra města a užitečná bude i mapa dětských hřišť, stejně jako se budou hodit tipy na výlety do okolí. Přestože je přednostně určena dětem, jistě v ní najdou zajímavé detaily i dospělí turisté.

„Nápad vypracovat zábavného průvodce městem zrál celkem dlouho. Až letos nabrala myšlenka konkrétní podobu a průvodce jsme s podporou města Valašské Klobouky z Programu Spolupráce vydali, a to v nákladu 2 tisíce kusů,“ představila Markéta Šobáňová z Rodinného centra Kaštánek, která je autorkou textové části. „Malá brožurka do kapsy má rodinám s dětmi proměnit procházku po městě v zábavné dobrodružství a aktivně je zapojit do objevování historie, architektury, kultury, folklóru i přírody,“ dodala.  O originální grafické zpracování průvodce se postarali Jana a Jan Lörinczovi. 

Další informace na www.rc-kastanek.cz.

 

Další informace

  • Autor článku: Ing. Lenka Zvonková, tisková mluvčí
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej:
  • Komentáře:
Jste zde: Hlavní strana Ostatní Rodiny s dětmi poznají Valašské Klobouky díky zábavnému průvodci

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.