•  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Celkem lidé do kontejnerů a na sběrný dvůr přinesli bezmála 395 tun recyklovatelných odpadů, čímž se zasloužili o úsporu 424 tun emisí CO2 ekv. a 8 403 139 MJ energie.
čtvrtek, 29 červen 2017 16:06

Fotbalové kabiny i sauna prochází revitalizací

První část revitalizace řeší zateplení, výměnu oken i střechy a změnu vytápění, druhá pak rekonstrukci vnitřních instalací a povrchů v kabinách. Celkové náklady činí 5,9 milionu korun, z nichž 1,26 milionu pokryje dotace SFŽP z…
Obyvatelé Valašských Klobouk i místních částí Lipina, Smolina a Mirošov se do soutěže mohou hlásit sami, ale také mohou doporučit kvetoucí okna či zahrádky sousedů, rodinných příslušníků nebo dalších lidí ze svého okolí.
Ve čtvrtek 8. června proběhne bezplatný seminář pro veřejnost k aktuálním dotačním programům Nová zelená úsporám a Dešťovka. Poradenství budou odborníci poskytovat v zasedací místnosti městského úřadu od 15.00 do 16.30 hodin.
čtvrtek, 11 květen 2017 08:58

Lidé se dočtou o novinkách v mikroregionu

Mikroregion Jižní Valašsko vydal pro občany svých jednadvaceti členských obcí i ostatní širokou veřejnost elektronický zpravodaj, v němž přináší informační servis o aktuálním dění. K dispozici je elektronicky na webu, odkaz najdete zde.
První distribuce sazenic a balíčků osiva proběhne v pondělí 15. května na zahradě městského úřadu v době od 14 do 17 hodin, dále pak v pondělí a ve středu, a to do vydání zásob.
Město podpořilo symbolickou 1 korunou za každého svého občana pořízení nových varhan pro katedrálu sv. Víta v Praze. Vyslyšelo tak žádost, kterou v otevřeném dopise starostům všech českých obcí a měst zaslal kardinál Dominik Duka.
Na sobotu 25. března připadá letošní „Hodina Země“, která ve večerních hodinách zhasne světla veřejného osvětlení i žárovky domácností. Do celosvětové kampaně se zapojí i Valašské Klobouky.
Pokud se při zapisování témat mladí rozhodnou zaměřit své úsilí na některou z problematik, které se týkají Valašských Klobouk, mají možnost získat od města nejen podporu v podobě konzultačního vedení, ale rovněž odměnu z programu…
Občané mohou přijít diskutovat o zdejších problémech a příležitostech, z nichž společně vyberou desítku těch nejdůležitějších. Fórum proběhne ve středu 1. února od 16 hodin v kulturním domě.
Při letošním jubilejním 20. plese byli vyznamenáni manželé Jarmila a Jaroslav Stavinohovi za jejich dlouholetou práci pro místní folklór, Oldřich Kupčík za výborné trenérské výsledky oddílů mládežnického fotbalu a dechová hudba Valaška za padesátiletou hudební…
Město Valašské Klobouky v tomto roce prostřednictvím svého programu Spolupráce rozdělí mezi devětadvacet spolků dohromady 548 tisíc korun.
pondělí, 05 prosinec 2016 12:31

Rozsvěcování vánočního stromu

Páteční odpoledne patřilo dětem a jejich Čertovskému reji, který doprovodil malý trh. V hlavní roli podvečerního programu pak stanul zářící vánoční strom města.
Na jeho stránkách se objevují nejen fotografie zachycující celoroční dění, ale jsou také obsaženy termíny akcí, které se na příští rok připravují. K zakoupení je v infocentru a také na podatelně.
V městě se vyskytl případ dokladu, který byl vystaven pracovníkem bez oprávnění pro daného výrobce. Lidé by proto měli dbát na vyžadování osvědčení.
pondělí, 17 říjen 2016 15:32

Domácnosti budou třídit do nových nádob

Příští rok přinese ve Valašských Kloboukách změnu v třídění odpadů v rodinných domech. Lidé dostanou zdarma k dispozici nádoby, které budou moci využívat k domácímu třídění plastu a papíru, přičemž jejich vyvážení bude zajištěno s…
středa, 05 říjen 2016 12:58

Informace k volbám do krajských zastupitelstev

V pátek 7. a v sobotu 8. října se uskuteční volby do Zastupitelstva Zlínského kraje. Bližší informace o rozdělení volebních okrsků a o způsobu hlasování najdete zde.
Proběhl sedmý ročník dotazníkového šetření spokojenosti občanů. Přímo v ulicích města bylo osloveno 251 respondentů, kteří hodnotili dílčí stránky fungování městského úřadu i obraz radnice jako celku. Průměrná známka činila 2,2.
V ulicích města se bude od 19. do 30. září pohybovat vozidlo první veřejné autobusové linky nazvané KLOBUS. Zkušební provoz MHD bude spuštěn v souvislosti s Evropským týdnem mobility.
pondělí, 12 září 2016 13:04

Den mikroregionu Jižní Valašsko

V pátek 9. září se ve Valašských Kloboukách uskutečnil Den mikroregionu Jižní Valašsko, který byl historicky první společnou příležitostí k prezentaci obcí i vzájemnému seznámení obyvatel. 
Začal se připravovat stolní kalendář na rok 2017, v němž mohou mít své logo také zdejší firmy. Speciální inzertní prostor bude připraven na pevné paspartě i na speciální straně.
Strana 1 z 7
Jste zde: Hlavní strana Z radnice

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.