•  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
pátek, 27 leden 2017 13:20

Klobouky Vašima očima: Lidé jsou zváni na druhé veřejné fórum

Klobouky Vašima očima: Lidé jsou zváni na druhé veřejné fórum valasskeklobouky.cz

Občané mohou přijít diskutovat o zdejších problémech a příležitostech, z nichž společně vyberou desítku těch nejdůležitějších. Fórum proběhne ve středu 1. února od 16 hodin v kulturním domě.

Zdravé město Valašské Klobouky pořádá pro občany druhý ročník veřejného fóra Klobouky Vašima očima. Lidé jsou zváni k diskusi o zdejších problémech a příležitostech, z nichž společně vyberou desítku těch nejdůležitějších. Hovořit se bude o územním rozvoji, dopravě, školství, sportu, kultuře, zdravotnictví, životním prostředí, podnikání, zaměstnanosti a mnohém jiném. Fórum proběhne ve středu 1. února od 16 hodin v kulturním domě Klobučan a je otevřeno široké veřejnosti. 

„Při letošním veřejném fóru Klobouky Vašima očima se lidé mimo jiné dozvědí, jak město naložilo s deseti největšími problémy, které vzešly z loňského prvního ročníku. Objevila se mezi nimi například rekonstrukce Masarykova náměstí, dále úplné zrušení výherních automatů, modernizace kinosálu, výstavba chodníku na Dlouhé nebo cyklostezky směrem na Brumov. Stav řešení těchto i dalších podnětů představí jednotliví garanti z řad radních,“ uvedla starostka Eliška Olšáková. „Společně pak sestavíme nový žebříček priorit našich občanů, kterými se bude radnice zabývat v letošním roce,“ dodala. 

Lidé mohou přijít diskutovat k sedmi tematickým stolům, u nichž budou shromažďovány podněty veřejnosti. Z každé oblasti pak lidé vyberou dvě až tři priority, o jejichž důležitosti bude svým hlasováním rozhodovat celé fórum. 

Projednávat se budou tato témata:

 1. územní rozvoj, doprava, architektura a památky
 2. školství, vzdělávání a práce s mládeží
 3. kultura a tradice
 4. zdravotnictví, sociální služby, prevence a mezilidské vztahy
 5. životní prostředí, krajina, vztah k venkovu a energetika
 6. podnikání, zaměstnanost a rozvoj šetrného turismu
 7. volný čas a sport. 

Během programu fóra bude také Valašským Kloboukám udělen titul Fairtradové město. Návštěvníci se dále mohou těšit na soutěž o ceny, drobné dárky, občerstvení z regionálních produktů i fairtradovou kavárnu. Pro rodiny s dětmi bude fungovat hlídání v dětském koutku.

„V loňském roce se ve Valašských Kloboukách na historicky prvním veřejném fóru podařilo dosáhnout rekordu v návštěvnosti mezi obdobně velkými Zdravými městy. Zúčastnilo se tehdy 151 diskutujících. Srdečně zveme všechny občany a těšíme se, že třeba tuto pomyslnou laťku aktivních účastníků překonáme,“ vyjádřil s očekáváním místostarosta Martin Janík, koordinátor projektu Zdravé město.

 

Další informace

 • Autor článku: Ing. Lenka Zvonková, tisková mluvčí
 • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej:
 • Komentáře:
Jste zde: Hlavní strana Z radnice Klobouky Vašima očima: Lidé jsou zváni na druhé veřejné fórum

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.