•  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
čtvrtek, 29 červen 2017 16:04

Květinovou výsadbu ocení soutěž Město v květech

Květinovou výsadbu ocení soutěž Město v květech valasskeklobouky.cz

Obyvatelé Valašských Klobouk i místních částí Lipina, Smolina a Mirošov se do soutěže mohou hlásit sami, ale také mohou doporučit kvetoucí okna či zahrádky sousedů, rodinných příslušníků nebo dalších lidí ze svého okolí.

Rozkvetlé balkony a barvami oplývající předzahrádky se budou ucházet o úspěch ve dvanáctém ročníku soutěže Město v květech. Obyvatelé Valašských Klobouk i místních částí Lipina, Smolina a Mirošov se do soutěže mohou hlásit sami, ale také mohou doporučit kvetoucí okna či zahrádky sousedů, rodinných příslušníků nebo dalších lidí ze svého okolí. Letos se navíc budou nově hodnotit květinové výzdoby obyvatel městské památkové zóny, kteří si vyzvedli sazenice rozdávané zdejší radnicí. Přihlášky včetně fotografií mohou lidé zasílat do konce září, soutěží se o hodnotné poukázky na nákup zahradnických potřeb.

„Pohled na bohatě kvetoucí výsadbu rodinných i bytových domů je vždy příjemný a lahodí oku každého kolemjdoucího. Těší nás, že se lidé snaží, aby jejich domy i zahrady působily upraveně a udržovaně, protože v součtu vypadají přívětivě celé Valašské Klobouky. Soutěž Město v květech má ocenit ty nejšikovnější zahrádkáře, a tak bych občany ráda povzbudila, aby se do soutěže přihlásili, nebo nominovali své blízké,“ vyjádřila starostka Eliška Olšáková.

Soutěž probíhá ve dvou kategoriích, předzahrádky rodinných domů a květinová výzdoba balkonů a oken rodinných nebo bytových domů. Komise bude hodnotit kompozici a originalitu výsadby, sladění barev, respektování nároků rostlin i jejich zdravotní stav.

K přihlášení je potřeba doložit fotografie květinové výzdoby, které byly pořízeny během roku 2017. „Pokud lidé nemají možnost fotodokumentace, můžeme ji po dohodě zajistit,“ sdělil vedoucí stavebního odboru Alois Oliva. U něj se také mohou soutěžící přihlašovat, a sice na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., případně v listinné podobě na adresu Městský úřad Valašské Klobouky, stavební odbor, Masarykovo náměstí 189, 766 01 Valašské Klobouky.

„V případě, že bude zahrádka nominována ze strany někoho jiného, proběhne návštěva zástupců komise a s majitelem dohodneme jeho účast v soutěži,“ doplnil k novince Alois Oliva, vedoucí stavebního odboru. „Podobně obejdeme občany v městské památkové zóně a s jejich souhlasem květinovou výsadbu nafotíme a předložíme komisi k vyhodnocení,“ dodal.

 

 

Další informace

  • Autor článku: Ing. Lenka Zvonková
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej:
  • Komentáře:
Jste zde: Hlavní strana Z radnice Květinovou výsadbu ocení soutěž Město v květech

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.